18Nisan

Ankara Ön Ödemeli Kartlı Su Sayacı ve ING Bank Saçmalığı

ingbankAnkara’da yaşayan ve ön ödemeli kartlı su sayacı kullanan bütün vatandaşların bildiği üzere, bu kartlara su yüklemesini ASKİ ve ING Bank yapıyor. Bu birkaç yıldır böyle.
Aski’nin birçok semtte şubesi olmasına rağmen yine de bu sayı, kaliteli hizmet vermeye etmediğinden dolayı, ING Bank’la yapılan anlaşma sonucu su aboneleri bütün ING şubelerinden de su alabiliyorlar.

Su satışında Kızılay Metro İstasyonu’nda bulunan ING Bank gişeleri sabahtan akşama kadar, hatta tatillerde bile hizmet veriyor. Buna rağmen yoğun saatlerde kuyrukların sonu gelmiyor.

Diğer ING Bank şubelerinde ise büyük bir garabet yaşanıyor bu konuda. Geçen aya kadar sabahtan akşam 16:00 civarına kadar su satışı yapılırken, artık, sadece sabah 09:00 / 10:00 arasında satış yapıyorlar.
Buna karar veren ING yetkililerine buradan sormak istiyorum. Hangi akıl, hangi mantıkla bu saatleri bu kadar daraltıyorsunuz. Sen kalk koskoca banka ASKİ ile bir anlaşma yap, bu hizmeti vereceğin taahhütünde bulun, sonra git hizmet saatini günde sadece 1 saate sıkıştır. 10:01’de kapıdan içeri gireni geri çevir.
Kişi başına yapılan işlemden veya toplamda bu işlemlerden dolayı aldığınız paydan memnun değilseniz bırakın, bu hizmeti daha geniş saatlerde verecek olan kurumlar bu hizmeti versin.
Böyle yarım yamalak, günde 1 saat lütfedip, gaz veya su satışı yapmanız su abonelerine/müşterilerinize bir haksızlık/hakarettir.
Bu yanlıştan kısa sürede dönmenizi dilerim.

Bu yazıyla ilgili arananlar:

 Yazının Etiketleri  
  • seda yıldırım
  • 18 Mayıs 2012

  Bu ing Bankası Kadar saçma bi banka görmedim.
  ASKİ ye şikayet ettim İng Genel müdürlüğe şikayet ettim.
  Son açıklama olarak ing bank genel müdürlükten bu talimat gelmiş.
  Yazık hem Kurumla anlaşmalı ol hem hizmet verme.

 1. Geçen haftasonu metro çarşısındaydım. Her zamanki gibi, tüm gişelerde bir sürü millet kuyrukta.Yarım saat civarında bekledikten sonra nihayet gişeye yaklaşınca bir yandaki gişenin önünde 5-10 kişinin beklediğini gördüm. Nedir bu diye bakınca gördüm ki, İnG Bank müşterisine özel gişe yapmışlar. Bir tarafta her sırada onlarca insan en az yarım saat sıra bekliyor diğer tarafta akıllı banka kendi müşterisi olanlara özel gişe oluşturmuş. Gişe oluşturmuş derken, bağımsız bir gişe yapmıyor tabşş, önceden normal herkese hizmet veren gişeyi kendi müşterisine ayırmış.
  Bu tamamen terbiyesizlik. Önceden yoktu böyle lakayt davranışlar.

 2. ASKİ binasında bulunan kartlı su doldurma makinası oldukça pratik. Bankamatikler gibi, bunlar neden yaygınlaştırılıyor anlamıyorum.
  Başka nerelerde var bunlardan?

 1. Geri bildirim yok.

Yorum yapın